Msze św. w kościele św. Jana Chrzciciela: w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00, 16.00; w dni powszednie - godz. 6.30, 7.00, 17.00; od listopada do stycznia msza popołudniowa o godz. 16.00.
roku. Imieniny:

 
Wydarzenia 2014

O bezpieczeństwie przed wakacjami w przedszkolu sióstr Służebniczek w Skalbmierzu

 

W dniu 25 czerwca przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek w Skalbmierzu odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Kazimierzy Wielkiej. Panowie policjanci pokazali psa tropiącego przestępców. Były rozmowy o bezpieczeństwie w domu na ulicy, przypomniano numery alarmowe . Rzecznik prasowy komendy powiatowej Łukasz Ramenda nawiązał z przedszkolakami wspaniały kontakt poprzez konkursy i zabawy mówiące o bezpieczeństwie. Dzieci otrzymały wiele nagród od policjantów związanych z bezpieczeństwem na drodze. Siostra Anna dyrektorka przedszkola była bardzo zadowolona z ciekawego spotkania. O bezpieczeństwie trzeba stale przypominać - mówiła. W spotkaniu uczestniczył także kapelan powiatowy policjantów ks. Marian Fatyga.

Informację przekazał ks. Marian Fatyga.

 
       
       

Poświęcenie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała w kolegiacie w Skalbmierzu - 26 czerwca 2014 r

 
 

Pielgrzymi z Pałecznicy na odpuście w Skalbmierzu - 24 czerwca 2014 r.

 

W dzień odpustu w kolegiacie w Skalbmierzu 24 czerwca pieszo w ramach Małopolskiej Drogi św. Jakuba przybyła grupa 50 pielgrzymów Pałecznicy pod przewodnictwem wójta Marcina Gawła. Pielgrzymi przebyli pieszo odcinek 11 km. Większość to młodzi ludzie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Idee pielgrzymowania zaszczepia wójt Marcin Gaweł wraz ze Stowarzyszeniem "Muszelka" działającym przy gminie Pałecznica. Pątnicy uczestniczyli we mszy św. odpustowej . Zostali przyjęci i poczęstowani posiłkiem w parafialnej "Przystani". Początek pielgrzymowania na odpusty do Skalbmierza i Pałecznicy rozpoczął kilka lat temu proboszcz kolegiaty w Skalbmierzu ks. Marian Fatyga. Parafianie ze Skalbmierza wybiorą się na pątniczy szlak do Pałecznicy 25 lipca na św. Jakuba. W ten sposób szlak Jakubowy wciąż żyje.

Informację przekazał ks. Marian Fatyga

 
 
 
ZOBACZ TEŻ, WCZEŚNIEJSZE GALERIE Z TEGO ROKU:
 

Zdjęcia z procesji Bożego Ciała w kolegiacie w Skalbmierzu. Procesję prowadził ks. Marcin Bączek - neoprezbiter

Święcenia kapłańskie naszego parafianina diakona Marcina Bączka 31 maja 2014

II Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Strażackich gminy Skalbmierz o puchar św. Floriana